خانه / دکوراسیون داخلی / مزیت های پارکت

مزیت های پارکت

پارکت/روژانا دیزاین

 

یکی از مزیت های پارکت، جذابیت و کیفیت بالای چوب است، که پارکت را از محصولات دیگر که برای کفپوش استفاده می شود متمایز می نماید .

خیلی از مردم دوست دارند پارکت را در منزل شان انتخاب کنند ولی بخاطر هزینه زیاد از آن صرف نظر می کنند و از محصولات مشابه ارزانتر همچون کفپوش ها و…. استفاده می کند.

در صورتی که این تفکر بسیار اشتباه است. 

پارکت به اندازه ای که در تصور عموم گران به نظر می آید، نیست .

پارکت یک محصول با دوام است که عمر بسیار طولانی تری نسبت به محصولات دیگر که برای پوشش زمین بکار می رود را دارد، همچنین دارای رنگ، طرح و فرمت های مختلفی هست که قابلیت تطبیق پذیری با هر محیطی را دارد و همچنین به ارزش ملک شما می افزاید و زیبایی و گرمای خاص به آن می بخشد. این نوع پوشش همچنین بهتر از انتخابی مثل فرش است. فرش به نظر انتخابی راحتر می آید در حالیکه خیلی سخت تمیز می شود.

اگر شما حیوان خانگی و یا بچه ای داشته باشید شما هر روز مجبور به تمیز کردن و جارو کشیدن فرش می باشید و اگر به صورت اتفاقی سفید کننده ای روی فرش شما ریخته باشد، رنگ فرش از بین می رود و به راحتی قابل تعمیر نیست در حالی که پارکت به شما اجازه می دهد که سریعا محلول ریخته شده را پاک کنید و نگهداری و تمیز کردن آن بسیار ساده و آسان می باشد و احتیاج به مراقبت دائمی مانند فرش ندارد.

در هنگام خرید پارکت باید به نکات زیر توجه کنید :

  • اولین نکته در هنگام خرید پارکت، کیفیت محصول، ضمانتنامه و گارانتی محصول می باشد و بهتر است از شرکت های معتبر خریداری شود.
  •  نوع کاربری آن می باشد که در صنعت با درجه AC مشخص می شود که در ذیل توضیح خواهیم داد:

AC1 مناسب برای فضای مسکونی با تردد کم   اتاق خواب و فضایی با تردد کم .

AC2 مناطق مسکونی با تردد معمولی مناسب برای اتاق پذیرایی و ناهار خوری .

AC3 مناسب برای مناطق مسکونی پرتردد و مناطق تجاری با تردد کم .

AC4 مناطق تجاری با تردد معمولی .

AC5 مناطق تجاری با تردد زیاد مانند فروشگاههای بزرگ.

  • انتخاب رنگ مناسب: انتخاب پارکت مناسب برای فضای شما بسیار اهمیت زیادی دارد. زیرا، رنگ طرح و ابعاد پارکت تأثیر بسیار زیادی در فضای داخلی شما می گذارد. در واقع در هنگام انتخاب رنگ پارکت باید رنگی را انتخاب کنید که متناسب با روحیه، نیاز و فضای شما باشد.

 

پارکت/روژانا دیزاین

درباره ی vahid